clock-tower-190677_1920

„Nie mam czasu… to sobie go kup!”

Po długiej przerwie wracam do Was kochani z nowym artykułem. Temat czasu, a raczej jego brak jest doskonale znany większości, dotyczy prawie co drugiej osoby. Chciał(a)bym iść na trening, wyjść z dziewczyną/chłopakiem, iść na zakupy, pouczyć się… ale kiedy? Nie mam czasu na nic, jetem beznadziejn(a/y), nic nie umiem zrobić. Zazdrościmy osobie, która realizuje to, co zaplanuje i zastanawiamy się co z nami nie tak… ale chwileczkę, przecież wszyscy mamy tyle samo czasu, tylko jedni go lepiej wykorzystują, a inni dają się wykorzystywać.

Oto kilka złotych rad, jak się nie dać tej pędzącej limuzynie zwanej czasem i zachować przy tym dobrą kondycję psychiczną.

1. Doba ma 24 godziny

neon-1191281_640

Wooow… wielkie odkrycie. Oczywista informacja, ale nie każdy sobie zdaje z tego sprawę. On/ ona zrobił to i to… ja tak nie potrafię… tak tylko Ci się wydaje, mamy tyle samo czasu, ale on/ona inaczej go rozłożyli. Może zamiast oglądać kolejny raz ten sam film warto zrobić coś bardziej kreatywnego?!

2. Nie załamuj się

confidence-589037_640

 ”Oklepane” never give up sprawdza się idealnie. Nie zawsze wyjdzie to, co mamy zaplanowane, ale w końcu się uda. Ważne, aby nie załamywać się, gdy zamiast zamiaru wykonamy inny manewr. 

3. Organizuj

agenda-1928416_640

Proste? Proste! Jednak wiele osób o tym zapomina. Kup kalendarz, zapisuj w nim co i kiedy chcesz zrobić… nawet nie zdajesz sobie jeszcze sprawy jak ten niepozorny kawałek papieru ułatwia życie. Nie wstydź się go, noś go przy sobie, zapisuj, sprawdzaj terminy, a przekonasz się, że istnieje coś takiego jak dobra organizacja. 

4. Zaplanuj tydzień

days-of-the-week-2152280_640

Warto ułożyć sobie plan tygodnia. Wypisz wszystkie cele, aktywności itp, ustal ile im przeznaczysz czasu i kiedy. Pozostały czas przeznacz na niespodzianki zarówno w postaci spontanicznych wyjść, jak i odpoczynku. Pamiętaj, aby nie przeładować sobie dnia, co za dużo to nie zdrowo! 

5. Odwiedzaj krainę snów 

cat-1353878_640

Nie wolno Ci pomijać snu… jest on obowiązkową częścią naszego życia. Cele celami, ale musisz też odpocząć! Staraj się spać regularnie, ustal ile godzin snu jest dla Ciebie wystarczające 8,9, czy 10 i staraj się tego trzymać. Czasami są wyjątki, imprezę trzeba odespać… ale nie śpimy codziennie po 12 godzin! Życie jest za krótkie na to!

6. Znajdź chwilę dla znajomych

may-703626_640

Nie unikaj ludzi! Chyba, że chcesz zwariować. Nie mówię, że masz każdego kochać, ale spotkanie ze znajomymi nie zaszkodzi! Rozmowa, kino, czy wspólna impreza dodają wielkiego kopa! Nie ma nic gorszego niż siedzenie przed komputerem (no chyba, że piszesz artykuł na bloga haha)! Poświęć im chwilę, z pewnością nie pożałujesz. 

7. Carpe diem

carpe-diem-881056_640

Żyj chwilą, doceniaj co masz… bo w każdym momencie możesz to stracić. Traktuj każdy dzień jak ostatni, ponieważ  nigdy się nie powtórzy! Czerp z życia jak najwięcej i staraj się niczego nie żałować! 

 

Buziaki,

AiB

11 comments on “„Nie mam czasu… to sobie go kup!”

  1. Chętnie bym nieco czasu kupiła… niestety, mija bezpowrotnie, czy spędzony pożytecznie, czy przyjemnie, czy „zabijany” mija tak samo nieodwołalnie. Sklep z czasem by się przydał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *