ikona-wpisu

Mężczyźni nie są ładni…

A słysząc podobne określenie względem nich mam ochotę posłać autora tych słów do diabła. Zapamiętajcie sobie, kobiety są ładne, mężczyźni nie mogą być ładni, bo nie są kobietami. Mężczyźni są przystojni, kobiety nie są przystojne, bo w tym określeniu pojawia się z kolei pewna doza męskości.

Niby sprawa wydaje się oczywista, a mimo tego nie wszyscy są w stanie ją pojąć.

Nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że stosując niewłaściwie dobrane pod płeć komplementy, możemy wzbudzić niechęć u osób, do których je kierujemy.

Mężczyzna nie ma być ładny, on nawet do tego nie dąży, a podobne określenie może go nawet lekko urazić. W końcu nie dąży do tego, żeby komplementując go, uderzać w tony zarezerwowane dla kobiet.

Rozumiem też, że każdy jest inny. Jednak pamiętajcie o tym, że czy mowa o facecie typu hollywoodzkiego amanta, jak np. Ryan Gosling, czy o niezwykle pociągającym, a nie tak oczywiście przystojnym Cillianie Murphym

 

Określenie ‘’ładny’’ nie pasuje do żadnego faceta

 z1 

Możecie je zastąpić całym mnóstwem innych, w bogatym słowniku języka polskiego z pewnością takich nie zabraknie.

Jeszcze gorzej, kiedy używa się przymiotnika ‘’piękny’’, co dla każdego szanującego się mężczyzny jest już piekielnie uwłaczające.

Przestrzegajcie zasad dotyczących przeznaczenia poszczególnych określeń zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Szkoda by było narobić sobie wstydu, albo najzwyczajniej kogoś do siebie zrazić.

Równie mocne kontrowersje budzi we mnie określanie kogoś brzydkim.

OK, można być przy kości, mieć całkiem nieregularne rysy twarzy, czy krzywy nos, ale czy da się być oficjalnie brzydkim? Wiecie najlepiej, że

Piękno jest pojęciem względnym

 z2

I nie wierzę w całkowicie brzydkie osoby, są dla mnie trochę jak baśń o krasnoludkach. Perfekcjonizm wszystkim się już przejadł, a niektóre mankamenty potrafią zrobić furorę. W każdym da się dostrzec jego mocną stronę, coś przyciągającego. Nikt nie jest studnią wad i niedoskonałości bez dna.

Dlatego z równie zimną krwią mogłabym wykreślić osobę, która określa mężczyznę mianem ‘’ładny’’, jak i tępego buraka, który z nudów ocenia sobie zdjęcia dziewczyn i bez uzasadnienia, a może nawet kierując się pewną złośliwością, nazywa je brzydkimi.

 

W życiu, jak to w życiu, nic nie jest zbyt oczywiste.

 z3

Na każdym kroku uświadamiają nam to pewne sytuacje. Poza tym ludzie się zmieniają. Często jest tak, że spotykamy po latach jakieś znane nam ze szkoły brzydkie kaczątko i budzi w nas zachwyt i zdziwienie.

Są też sytuacje odwrotne. Możemy też widzieć kogoś, do kogo potajemnie wzdychaliśmy latami, po czym okazuje się, że nasz ówczesny obiekt westchnień się roztył, stracił cały swój urok. Zadajemy sobie pytanie; co my w ogóle w nim widzieliśmy?

 

Z tego względu, zaprzestałabym na Waszym miejscu szufladkowaniu ludzi i przypominaniu im etykietek; ta piękna, ta paszczur, ten okropny, ten ciacho. O ile oczywiście to robicie.

Nigdy nie używajcie skrótów myślowych, nie po to dostaliście całkiem nieźle wykształcony mózg, żeby go nie używać, Kochani.

I zapamiętajcie sobie, że ładny mężczyzna przestaje być mężczyzną na zawsze.

 

Ściskam Was jak zawsze i tak jak lubicie,

 

R.N.

30 comments on “Mężczyźni nie są ładni…

 1. Święta racja! Ile to razy spotykałam się z określeniem „ale on jest ładny”… Boże kochany, myślałam, że wybuchnę :D Przecież „mężczyzna” i „ładny” to słowa, które na pierwszy rzut oka (a raczej słuchu) do siebie nie pasują. I wcale się nie dziwię facetom, którzy słysząc takie określenie, czują się urażeni…
  Świetny post!
  Buziaki :*

 2. Mnie także irytuje jak ktoś mówi, że chłopak jest ładny. Kiedyś ktoś powiedział przy mnie do takiej osoby, że „ładny to może być gej” :))
  Świetny post
  Pozdrawiam

 3. Mężczyzna może być przystojny, ale nigdy ładny! Nigdy bym tak nawet kogoś nie skomplementowała bo jak to brzmi :P

 4. Widzę, że nie tylko mi się nie podoba użycie słowa „ładny” w stosunku do mężczyzny. Tak często to tłumaczę moim bliskim, że głowa mała ! Kobieta jest ładna, a mężczyzna może być co najwyżej przystojny (choć przyznajmy szczerze to kobieta jest ósmym cudem świata :D )

 5. A ja się z jednej strony zgodzę, a z drugiej nie. Słowo „ładny” czy „piękny” nie ujmuje mężczyźnie jego męskości, tak samo jak kolor różowy. To jest przyjęta norma i wymysł społeczeństwa. Moim zdaniem mężczyzna może być zarówno ładny, jak i przystojny. Może być brzydki i przystojny. Albo ładny, a… koślawy. :D Ja w swoim swoistym rozumowaniu, podkreślam – swoistym, uważam, że przystojny to taki, który trzyma klasę, jego wyprostowana sylwetka zapiera dech w piersiach, a krok zmiękcza kolana (w oczach kobiety). Z kolei ładny jest przez niezwykle piękną twarz, którą mogą wyrażać rysy czy zmarszczki. Wracam do tego, że mężczyzna może być również brzydki i przystojny. Jego sylwetka potrafi zawrócić w głowie, choć twarz już nie jest tak satysfakcjonująca. No i do tego dochodzą ciekawie brzydcy mężczyźni. Druga sprawa, wygląd oczywiście ma znaczenie, ale mężczyźni dużo więcej zyskują przez charyzmę i charakter. ;) Ale to zaznaczam – wszystko to moje zdanie. ;)

  1. Bardzo refleksyjny komentarz. Ciężko się z Tobą nie zgodzić. ”Ładny” to przymiotnik uniwersalny i można nim śmiało opisać dosłownie wszystko i wszystkich i jest to jak najbardziej poprawne. Bardziej chodziło mi o słuszność i adekwatność użycia tego przymiotnika.
   Myślę, że ile ludzi tyle zdań i cieszę się, że masz swoje własne i go bronisz :D
   Wcale nie uważam, że moja racja jest lepsza na tle innych racji i, że jest jedyna. Użyłam jej tylko dlatego, że jest właśnie taka moja i często przelewam tu swoje przemyślenia i niedogodności życia :D
   Będzie mi miło, jeśli jeszcze wpadniesz. Pozdrawiam :)

 6. W moim otoczeniu mówi się, że „ładna” może być krowa, a „ładny” samochód. :) :D:D
  Wydaje mi się, że może to problem wynikający z tego, że niektórzy ludzie mają ubogie słownictwo. Podobnie ma się to do słowa „fajny”.
  Niemniej, zgadzam się z twoim postem. Jeśli mężczyzna to tylko przystojny! I wcale nie chodzi o moje preferencje hahah. :D

 7. Moim zdaniem przystojny chłopak to taki, który nie tylko zachwyca wyglądem, ale też jest inteligentny i ma to „coś”, potrafi się zachować i dobrze ubrać. Takie osobniki, które nie mogą się pochwalić niczym więcej, niż tylko wyglądem mogą być określane jako ładne.

 8. Bardzo mądre przemyślenia! Z tą oceną urody też właśnie tak Juan przez warto uważać. Uważam że nie ma brzydkich ludzi są tylko zaniedbani :)
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *