IMG_3909

Żyj KULTURA’lnie !

Witajcie! Już na wstępie pragnę Wam zakomunikować, że nie będzie to pouczający wpis. Nie zamierzam Wam mówić jak się macie zachowywać i takie tam bla bla bla, lecz polecić pewne miejsce. Z racji tego, że od powstania bloga jest zakładka #MUSTSEE, a do tej pory nic się tam nie pojawiało, to postanowiłam lekko to zmienić. Zaraz Wam zdradzę, o jakie genialne miejsce mi chodzi… chwila tajemniczości… MOCAK (Muzeum Sztuki Współczesnej)!!! Nie przerażajcie się nazwą muzeum, która zazwyczaj wywołuje negatywne skojarzenia szczególnie wśród młodzieży, ponieważ TAM się z pewnością nie będziesz nudzić!!!

1. Dla kogo MOCAK?
Dla wszystkich! Nie ważne ile masz lat, czy jesteś licealistą, studentem, emerytem, gwarantuje Ci, że znajdziesz wiele obiektów, które Cię zaskoczą.
Ważna informacja: we wtorki wstęp jest bezpłatny, a w pozostałe dni sprzedawane są bilety, których cena nie jest też bardzo wysoka.

2. Co tam jest takiego wyjątkowego?
Większość elementów! W muzeum są wystawy stałe i tymczasowe. Znajdziecie tu zarówno obrazy typu „bazgroły z zeszytu”, (wybaczcie brak artystycznego słownictwa, ale chcę, aby każdy to zrozumiał), różne przedstawienie elementów codziennego użytku, szklaną podłogę, która wzbudza adrenalinę, większości dobrze znaną instalację Między, dywan z włosów oraz wiele, wiele innych ciekawych obiektów.

3. Ile czasu potrzeba na zwiedzanie?
To już zależy od indywidualnego poczucia sztuki, od tego, czy przy jednym obiekcie zatrzymasz się na minute, czy na dziesięć. Ja spędziłam tam około 3 godzin, spokojnie oglądając każdy element. Największą atrakcję sprawiła mi szklana podłoga, gdy początkowo z powodu zawrotów w głowie nie byłam w stanie przejść po niej, a później stało się to rutyną i świetną zabawą.

4. Gdzie się znajduje MOCAK?
Przy ulicy Lipowej 4, oczywiście w Krakowie.
Polecam wziąć aparat/ telefon!

Mam nadzieje, że udało mi się Was zachęcić do odwiedzenia tego miejsca! Nie jest nudno, osobiście nie przepadam za muzeami, ale MOCAK przypadł do mojego gustu! Na pewno kiedyś odwiedzę go ponownie. Na dodatkową zachętę wrzucam zdjęcie z zapewne najczęściej fotografowanej instalacji ;)

Buziaki,
AiB

3 comments on “Żyj KULTURA’lnie !

  1. Byłam ostatnio w Krakowie szkoda że nie słyszałam wcześniej o tym bardzo ciekawe miejsce;) pozdrawiam

  2. Muzeum kojarzy mi się z nudnymi, szkolnymi wycieczkami. O MOCAKU nigdy dotąd nie słyszałam. W tym roku wybieram się do Krakowa, być może odwiedzę :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *