tie-642063_1920

Książe z bajki, paker… czyli najczęściej spotykane typy facetów

Mam już 19, baaa prawie 20 lat, z jednej strony to mało, jednak trochę już płeć przeciwną zdążyłam poznać. Często słyszymy, żeby nie szufladkować ludzi i inne bla… bla… bla, ale pora spojrzeć prawdzie w oczy. Niestety, w tym przypadku kategoryzacja się sprawdza prawie idealnie, no z małymi uchyleniami, bo wiadomo, że wszystko się nie pokryje, aż tak nie ma, ale niektóre elementy na pewno. Ten tekst nie ma na celu nikogo obrazić, jest skierowany zarówno do Pań, jak i naszych ukochanych mężczyzn. Poprzez niego chcę Wam uświadomić, jak to wygląda z mojej, damskiej perspektywy, co może wyjść na dobre obu stronom. Poniżej zamieszczę typy facetów, z jakimi najczęściej się spotykamy: w szkole/ uczelni/ imprezie i innych miejscach. Jednak mimo tego wpisu, pragnę Wam powiedzieć Panowie, że bez Was świat byłby nudny i straszny, no bo kto nam zabije pająka? Kto nas przytuli? Kto nas ochroni? Dlatego też apeluję o przeczytanie tego tekstu z przymrużeniem oka i przemyślenie własnej postawy.

1. Paker- to chyba niewątpliwie jeden z coraz częściej występujących osobników. Charakteryzuje się bogatym umięśnieniem, najczęściej ramion, zapominając o treningu nóg, ale są też wyjątki o równomiernie rozbudowanej sylwetce. Osobnik ten często chodzi na siłownie, MMA itp., traktując trening jako powód do chwalenia się między kumplami. Gdy na „ringu” pojawi się jakaś fajna dziewczyna, zdejmuje rękawice zmieniając się w czułego, romantycznego faceta. Obowiązkowym elementem jest oczywiście suplementacja, bez której efekty nie byłyby tak widoczne. Według stereotypów „paker” ma skłonności do bijatyk. Tak się składa, że znam kilku „pakerów” i część z nich, szczególnie, gdy spożyje alkohol, to wdaje się w konflikty, nawet z osobami, których nie znają, a jak zobaczą, że gdzieś jest „ustawka” itp. to powstrzymanie ich od tego jest niemożliwe. No i prawie zapomniałam: wyśmiewanie się z rozpoczynających treningi, słabszych często się w tej grupie pojawia.

2. „Strongman”/ sportowiec/ piłkarz- specjalnie umieściłam nazwę w cudzysłowie, bo chodzi mi o rodzaj faceta, którego na pewno każdy raz spotkał, i należy trochę to potraktować metaforycznie. Podobny do pakera, ale nieco inny, również spotykany na siłowni. Wielu z tej kategorii uprawia sport, aby poderwać dziewczyny, być bardziej atrakcyjnym, nie tyle co w swoich oczach, ale otoczenia. „Strogman” z natury jest miły i bardzo pomocny, dba o siebie poprzez modne ubieranie i fryzurę. Spodnie joggery, T-shirt w serek, Vansy, Airmaxy to jego znak rozpoznawczy. Obowiązkowym elementem wyposażenia jest: Instagram, Snapchat, na którym dodaje zdjęcia/ nagrania z treningów, a także i po treningu, często bez koszulek (w imieniu dziewczyn dziękuję za to). Poznaje wiele panów z tego gatunku, część z nich jest o dziwo WOLNA (co mnie przeważnie cieszy), ale jak zawsze jest jakieś „ale”- mimo starań, próby głębszego flirtu, chęci lepszego poznania coś jest nie tak. Ten typ faceta bywa hmm zamknięty w sobie? Ciężko mi to określić, ale nie potrafię do nich dotrzeć, zagadać itd., są mili, ale trudno zacząć z nimi poważniejszą relacje. Zwykle kończy się na dodaniu do znajomych na fejsie i zwykłym „cześć” jak się mijamy.

3. Matematyk/ Fizyk/ Informatyk- ujęłam to w jednym punkcie, bo ten typ ma podobne cechy. Powszechnie kojarzony z krawatem, koszulą, sweterkiem, czy okularami i co najlepsze, nieraz się to zgadza. Łatwo go rozpoznać wśród tłumu, jest specyficzny, harmonijny, nadzwyczaj spokojny, odmawia wypadów na browara, imprezy i inne wyjścia. Cechuje go uwielbienie własnego obiektu zainteresowania, bo przecież bez komputera, podręcznika z matmy, czy zasad dynamiki Newtona świat nie istnieje. Panowie więcej życia, komunikatywności i odwagi, podnieście wzrok z książki, wyjdźcie gdzieś, a może poznacie Wasz chodzący podręcznik do fizyki, matematyki, lub brakujący element komputera (tak chodzi o dziewczynę).

4. Katolik- nic nie mam do tej grupy osób, ale uważam, że niektórzy przesadzają i popadają w fanatyzm religijny. Codzienna msza, przynależność do rożnych organizacji- jak najbardziej okej, ale umieszczanie parę razy dziennie na tablicy wpisów o tym, jak bardzo kochają Jezusa i jaki jest On wspaniały to już lekka przesada. Szanuje takie postawy wobec Kościoła, ale jestem zdania, że miłość do Kościoła i Istot Świętych powinno nosić się w sercu, a nie na tablicy na fejsie.

5. Książe- pewny siebie, odważny, myśli, że może mieć każdą, a nie ma żadnej. Tsaa… codzienność. Wywyższa się, szpanuje, najnowszy iPhone, marka ubrań to jest wyznacznik super człowieka. Jest zadbany, ale bardziej go podziwiamy, niż do niego „podbijamy”. Szuka dziewczyny z wyższych sfer: wzrost nie ma większego znaczenia, byle niższa od niego, szczupła, najlepiej z tyłkiem jak Kim Kardashian, modnie ubrana, z przysłowiową tapetą i ustami żaby. Gdy już takową znajdzie nie obędzie się bez miliona zdjęć na każdym portalu oraz czułości w towarzystwie. Jak zerwą szkoda gadać… Mimo, że podkreśla, że ceni naturalność i liczy się charakter, to przeciętna dziewczyna nie ma u niego szans.

6.Artysta (poeta, piosenkarz, muzyk)- co tu dużo opisywać, ten typ uwielbia z kolei sztukę każdego wymiaru i rodzaju. Wszystko pięknie, delikatnie, a na samą myśl o romantycznej randce, serce wystukuje rytm marszu Mendelsona, usta chcą śpiewać Ave Maria, a w głowie pojawia się erotyk. Halo!!! Tu realne życie, z takimi facetami jest jak z loterią. Możecie trafić na faceta, dla którego będziecie inspiracją, będzie na Was patrzył jak gitarzysta na swoją ukochaną gitarę, wtedy jesteście największymi szczęściarami. Nie ma nic piękniejszego, niż facet, który Cię kocha, motywujesz go, jesteś jego muzą i dostrzegasz to w jego pracy. A teraz pora na ciemniejszą stronę…oj tak… najgorzej jest konkurować z jego pasją, której nasz ukochany poświęca wolny czas. Słowa „kochanie tylko skończę takt/ zwrotkę”, ,,skarbie nie mogę, muszę napisać tekst do nowej piosenki” rzadziej, ale też są wypowiadane. Pojawia się pytanie- co teraz/ co mam zrobić? Ciężko stwierdzić, ale jeśli nie traktuje Cię jak swojej pasji, pora z nim porozmawiać, albo podjąć się tej samej aktywności, co wyjdzie na plus obu partnerom pod warunkiem, że lubicie to, co robicie.

7. Klubowicz/ imprezowicz- wyobraźcie sobie następującą sytuację- jest weekend, idziecie do klubu, a tam ON. Taaak gorący, przystojny, no 10/10 nic dodać, nic ująć. Po prostu ideał, nie z tej ziemi, WOOOW… te oczy, włosy, i jak świetnie tańczy, no ANIOŁ. Nie martwcie się brakiem odwagi, trochę alkoholu i poziom pewności wzrasta niczym poziom wody w rzece podczas powodzi. Podchodzimy do naszego obiektu westchnień zaczynamy rozmawiać, wymiana numerami itp., zapowiada się wspaniale… ale tylko zapowiada… Dłużej rozmawiamy, widzimy się kolejny raz i czar pryska. Okazuje się, że zarywa do każdej, zdarza się, że często ćpa, co powoduje, że nieraz nie pamięta nawet naszego imienia, nie mówiąc o tematach rozmów. Takich facetów spotykam często w klubach. Łatwo jest nawiązać z nimi kontakt, do domu Cie odprowadzą jak na prawdziwego dżentelmena przystało, nawet proponują Ci wspólne jaranie (co mnie osobiście nie cieszy), a głównym tematem konwersacji jest to, co wciągają (to już nie jest fajne, tylko męczące). Znajomość z imprezowiczami nie jest zła, przejście na wyższy level możliwe, ale trzeba bardzo uważać!

8. Władca- ciężki rodzaj, oj nawet bardzo uciążliwy. Jestem JA, reszta to poddani, ma być tak jak JA chce. To JA wybieram miejsce randki i spotkań, ona niech się dostosuje. Nie może tańczyć z innymi, bo to zbrodnia. Ma być bezwzględnie posłuszna i nie może się sprzeciwiać. Związek z takim Panem, to cierpienie dla drugiej połówki, to jak przebiegnięcie maratonu z dusznością i zawrotami w głowie już na starcie… tak wiem, da się, ale jaki będzie tego efekt?

To już wszystko. Zdaje sobie sprawę, że jest pewnie jeszcze więcej typów facetów, ale wybrałam te, z którymi spotykam się najczęściej. Pamiętajcie, nikogo nie chciałam obrazić, tak jak już wyżej wspomniałam. Mam nadzieję, że nie przynudzałam i miło się czytało.

Miłego dnia
AiB

2 comments on “Książe z bajki, paker… czyli najczęściej spotykane typy facetów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *